Organizator:

EDUTEC pod hasłem: #KreaTYwni

Podziel się

Znamy szczegóły na temat IV Ogólnopolskiego Kongresu Oświatowego

Program IV Ogólnopolskiego Oświatowego Kongresu, będzie realizowany przez 2 dni – 5-6 marca 2020 r. Motywem przewodnim wszystkich wystąpień i działań, będzie kreatywność. 

 

 

Kongres skierowany jest do dyrektorów szkół i nauczycieli, a także wszystkich zainteresowanych tematem.

 

Znakomita kadra wykładowców i praktyków postawi ważne pytania:

Czym jest kreatywność i twórczość oraz dlaczego są ważne w przestrzeni szkolnej, w życiu społecznym i gospodarczym? Jak dobierać metody diagnozowania potencjału twórczego dzieci i młodzieży oraz wspierać ich kreatywność. Czy rywalizacja rozwija kreatywność uczniów i jaki ma to związek z wiedzą na temat funkcjonowania mózgu? Jak przekonać nauczycieli i rodziców, że odpowiednie metody pracy, rozwijają potencjał uczniów, również tych z niepełnosprawnościami?

Udział w warsztatach: plastycznych, muzycznych, przyrodniczych, matematycznych i polonistycznych, z zakresu wykorzystania gier i przedsiębiorczości społecznej, podczas których uczestnicy poznają różnorodne sposoby pracy, wspierające rozwój kreatywności uczniów, która może stać się zaczątkiem nowego podejścia do kreatywności i nieodłącznym elementem każdej lekcji.

Drugi dzień Kongresu, to spotkanie z niezwykle kreatywnymi nauczycielami – praktykami, którzy podzielą się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami i osiągnięciami w kształtowaniu postaw kreatywnych u swoich wychowanków. Podsumowaniem Kongresu będzie wykład pod tytułem: Mądrzy w szkole…Mądrzy przed szkodą…Rozwijanie mądrości jako cel długofalowy w edukacji.

Organizator kongresu:

ODN Poznań.

Szczegółowe informacje na temat kongresu dostępne są TUTAJ>>>

 

 

Wstecz