Organizator:

Wozy strażackie opanowały Międzynarodowe Targi Poznańskie

Podziel się

Blisko 90 wozów strażackich, kontrolowane gaszenie pożarów, kursy pierwszej pomocy dla każdego – to tylko część atrakcji, które towarzyszyły III Ogólnopolskiemu Zlotowi Czerwonych Samochodów. Za nami kolejny weekend pełen wrażeń na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Wydarzenie odbyło się w sobotę 22 sierpnia 2020 roku na Placu Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Imprezę odwiedziło ponad 3 tys. osób.

Zlot rozpoczął się przed godziną 10:00  przy centrum handlowym M1, skąd ruszył kordon wozów strażackich. Wyjątkowe pojazdy zaznaczyły swoją obecność w Poznaniu, kierując się z osiedla Rataje, przez centrum, na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wozy strażackie zaparkowały na Placu Marka, otwierając III Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów.

Na zlocie swoje wozy zaprezentowały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z całej Polski, które brały udział w licznych konkursach: najstarszym wozem został Jeep Willis z 1948 najdalszy przejazd zaliczyła drużyna OSP z Milanówka.

W ramach wydarzenia odbyły się pokazy akcji ratunkowych na żywo, gaszenie ognia zabytkową sikawką czy dziecięcych drużyn pożarniczych.

Dzieci miały okazję wziąć udział w najróżniejszych konkursach i atrakcjach, a nieco starsi – przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy lub nauczyć się gasić gorący olej. Miłośnicy historii, i nie tylko, zobaczyli okazałą kolekcję Izby Tradycji Pożarniczej. Na zlocie znalazła się także bogata ekspozycja firm z branży pożarniczej.

Organizatorami III Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Pojazdów były Ochotnicza Straż Pożarna Poznań-Głuszyna oraz Grupa MTP. Wydarzenie odbywało się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Kolejnymi wydarzeniami, które odbędą się na Międzynarodowych Targach Poznańskich będą Letni Targ Ekologiczny, Targi Dają Więcej dla Poznania (29-30 sierpnia) oraz Targi HOBBY i Animal Fest (5-6 września). Do zobaczenia!