Organizator: Grupa MTP

Zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody

Podziel się

Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca uczniów i nauczycieli ze szkół, przedszkoli oraz placówek oświatowych do udziału projekcie ekologiczno-charytatywnym „Zbieramto w szkole”. Podczas akcji zbierane są m.in. surowce wtórne, a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży są przekazywane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii. Za udział w programie uczniowie otrzymują nagrody.

„Zbieramto w szkole” to inicjatywa oparta na zasadzie „zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody”. Ma ona charakter ekologiczny i charytatywny. 

Podczas akcji zbierane są m.in. baterie, stare srebro, znaczki pocztowe, zegarki tarczowe czy puszki aluminiowe. Dzięki temu mniej opadów zanieczyszcza naszą planetę. Jednocześnie zebrane przedmioty są sprzedawane, a dochód ze sprzedaży jest przeznaczany na dzieła misyjne. Wśród nich są m.in.: studia w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.

Za udział w programie uczniowie otrzymują nagrody. Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można wymienić na książki, filmy, torby ekologiczne.

Akcję prowadzi Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa – Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Więcej informacji można znaleźć na stronach zbieramto w szkole i zbieramto.