GRAPHIC RECORDING podczas Kongresu!

W dniu 22 marca, podczas sesji plenarnej Ogólnopolskiego Kongresu Oświatowego EDUTEC będzie tworzony graficzny obraz przebiegu konferencji z wykorzystaniem techniki graphic recording. Zapraszamy do obserwacji pracy rysowników podczas wykładów.

Graphic Recording - to graficzny zapis wystąpienia realizowany na żywo podczas konferencji na zazwyczaj dużym formacie, tak aby uczestnicy mogli obserwować postęp prac. Po zakończonej konferencji uczestnicy lub organizatorzy fotografują efekt i stanowi on dodatkowy materiał konferencyjny, często organizatorzy zawieszają jego kopię w pomieszczeniach swoich biur. W GR wykorzystuje się koncepcję myślenia wizualnego, która staje się coraz powszechniejsza w naszym kraju i pozwala nie tylko lepiej zapamiętywać, ale i rozumieć trudne zagadnienia.

Na Ogólnopolskim Kongresie Oświatowym EDUTEC GR będą realizować Katarzyna Kwaśnik, Danuta Kitowska (Nauczona.pl), Karolina Skotarczak-Dobrzyńska oraz Aleksandra Kaczmarek- konsultanci z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile. Projekt graficzny GR będzie spójny z grafiką konferencyjną i osadzony będzie w klimacie edukacji dla zdrowia jak i sportu.

Powierzchnia zapisu może dochodzić nawet do 3 m². Dzięki temu dzieło, które powstaje w toku konferencji, jest widoczne nawet z dalszych rzędów. Budzi też zainteresowanie po konferencji, ponieważ uczestnicy chętnie fotografują twórczość i rozmawiają o niej, a w konsekwencji o treści, która się na niej znajduje. Skan zapisu graficznego (lub zdjęcie w odpowiedniej jakości) udostępniony w cyfrowej formie pozwala wydłużyć życie tematyki konferencyjnej na długo po jej zakończeniu.

Graphic recording to nic innego, jak rysowanie słów i nadawanie im kształtu za pomocą prostych kresek, strzałek, haseł, zadaniem GR jest wyciągnąć z wypowiedzi esencję i przestawić ją w graficznej formie.

 

Zapisz się już dziś na wyjątkowe wydarzenie edukacyjne!

Rejestracja

W programie − wykłady znakomitych prelegentów oraz inspirujące warsztaty.

Szczegółowy program

Zapraszamy na OGÓLNOPOLSKI KONGRES OŚWIATOWY EDUTEC „Edukacja dla zdrowia” (22-23 marca 2018, MTP)

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact